Onun Kimsesi Benim Projesi MİLLİYET

“ONUN KİMSESİ BENİM” PROJESİ UÇURTMA ŞENLİĞİ İLE SON BULDU

Küçükçekmece Belediyesi, ‘Onun Kimsesi Benim’ Sosyal Sorumluluk Projesinin final programına ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kimsesiz çocuklar uçurtma şenliği ve Ömer Karaoğlu konseriyle eğlendi.

Küçükçekmece Belediyesi, Gençlik ve sporBakanlığı ile İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (Önder) işbirliği ile ‘Onun Kimsesi Benim’ Sosyal Sorumluluk Projesi’nin final programına ev sahipliği yaptı. İstanbulSebahattin Zaim Üniversitesi HalkalıYerleşkesi’nde gerçekleşen şenliğe, Ak Partiİstanbul Milletvekili Bülent Turan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz başta olmak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin, ÖNDER Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocuklar katıldı. Program çerçevesinde iki gün bOyunca tarihi ve turistik geziler yapan kimsesiz çocuklar, düzenlenen etkinlikte de gün boyu oyun parkurları, lunapark eğlenceleri, akrobasi, sihirbazlık gösterileri ve Ömer Karaoğlu konseriyle eğlendi. Program sonunda ise Bülent Turan ve Temel Karadeniz’in çocuklar ile birlikte uçurtma uçurması renkli görüntüler oluşturdu.
“BÖYLE PROJELER ARTARAK DEVAM ETMELİ”
Programda bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan “11 yaşındaÇanakkale‘den annemi ve babamı bırakarak İmam Hatip’e kaydolmuş biriyim. Böylesine bir sevgi ortamını en çok İmam Hatipliler anlar diye düşünüyorum. Benzer projelerin artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, “Herkes yaz tatiliyle ilgili program yaparken, birileri de ümmetin çocuklarını düşünmüş ve böylesine anlamlı bir projeye imza atmış. Bize de bu projeye dahil olma fırsatı verdiğiniz için minnettarım” diye konuştu.
“BU BİR KAPANIŞ DEĞİL, AÇILIŞ PROGRAMIDIR”
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Temindar Aytekin, programın kapanış değil açılış olduğunu belirterek, “Bu kapanış değil, açılış programı olmalıdır. Bunun devamını getirmek için biz de her türlü desteği vereceğiz” dedi.
ÖNDER Genel Başkanı Dr. Hüseyin Korkut ise “Takdir-i ilahi dolayısıyla aile sevgisinden mahrum olmuş çocuklarımızı ve İmam Hatipli öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu sevgi ve rahmet ortamının devam etmesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.