Cudi Dağı Uçurtmalarla Şenlendi YAT HABER

Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İstanbul’dan çocuklar için getirilen uçurtmalar, Cudi ve Gabar dağlarında renk görüntüler oluşturdu.

Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün faaliyet programları kapsamında çocuklar için uçurtma şenliği düzenlendi. Uçurtmaları özel bir tasarımla İstanbul’dan getirdiklerini anlatan Gençlik ve Spor İl Müdürü Selahattin Yürenç, böyle etkinlikleri geleneksel hale getireceklerini söyledi. Yürenç, “Uçurtma etkinliğimize 250 çocuğun ailelerin katılımıyla başlattık. Bugün rüzgarın azizliğine uğradık. Yeterli açıdan rüzgarın esmemesinden dolayı uçurtmaları çok fazla uçurtamadık. Fakat rüzgar olsaydı tüm uçurtmalarımız şu anda gökyüzünde olacaktı. Çok güzel bir görüntü çıkacaktı ortaya. Uçurtmalarımızı özel bir tasarımla İstanbul’dan getirdik. Şırnak gençliği ve halkı için bu tip faaliyetlerimiz devam edecek. Bu tip güzel etkinliklerimizi biz geleneksek hale getireceğiz. Bunu her yıl devam edeceğiz” dedi

Uçurtma etkinliğine katılan çocuklar ise, bu etkinliğin çok güzel olduğunu ve her zaman böylesi etkinlikleri yaşamak istediklerini dile getirdi.

Haberi Görüntülemek İçin Tıklayınız.